x

HEADU’nun Ecoplay oyunları,altı grupta beceri ve yetenek geliştirir:

1.Kendim ve diğerleri  Bu alan benlik, kişisel kimlik ve çevremizdeki dünyanın algılanmasına odaklanmıştır. Çocuklar, kurallara saygı duymayı, kendilerinin ve başkalarının duygusal durumlarını, ihtiyaçlarını, rollerini kültürel farklılıklarını ayırt ederek başkalarıyla etkileşim kurmayı ve sosyalleşmeyi öğrenirler.

2. Vücut ve hareket Çocuklar dünyayı kendi bedenleri aracılığıyla keşfederler, bedenlerinin yapısının farkına vararak kendilerine ve hijyenlerine özen göstermeyi öğrenirler. Bu beceriler, sensör algılarını, el-göz koordinasyonunu, hareketlerin ve mimiklerin  kontrolünü geliştirmeyi amaçlar

3. Kelimelerin dünyası Çocuklar için, yazılı kelimeyi keşfetmeye başlayarak, kendilerini ifade etmeyi, çeşitli durumlarda iletişim kurmayı, kelimeleri ve konuşmayı dinleyip anlamayı öğrenmek esastır.

4.Sayılar ve ilişkiler Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren öğeleri sınıflandırma kriterlerine göre gruplandırmayı ve sıralamayı öğrenirler.

Bu alanda önerilen etkinlikler sayesinde, nicelikleri tanıyabilir, saymaya başlayabilir, kendilerini sayı kavramına hazırlayabilir ilk, basit işlemlerini deneyebilirler.

5.Doğa ve Çevre Çocuklar, doğal ve yapay fenomenleri öğrenecek, çeşitli ortamlarda neden oldukları değişiklikleri anlayacaklardır.

Canlı hayvan ve bitki organizmalarını tanıyacak, makinelerin ve teknolojik aletlerin nasıl çalıştığını keşfedecek, özelliklerini, işlevlerini ve kullanımlarını ayırt edeceklerdir.

6.Sesler ve görüntüler Bu alanda çocuklar gözlem ve görsel hafıza becerilerini geliştirecek, nesneleri, şekilleri ve görüntüleri tanıyacak

çizim ve diğer tekniklerle kendilerini ifade etmeye başlayacaklardır. Aynı zamanda sesleri keşfedecekler, şarkı söyleyerek ritimler ve müzikle deneyler yapacaklar.

Sırala
Görünüm:
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.