x
Neo

Pratik Tavla

NEO.7011 -0000000001
Fiyat
:
150,00 TL
Not
:
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Pratik Tavla’nın özelliği oyun alanının küçük olması ve etrafını çevreleyen duvarlarının olmamasıdır. Böylece  çocuklar, eğlenceli kitapçıktaki anlatım sayesinde tavlayı bir akıl oyunu olarak görecekler ve sadece düşünmeye odaklanacaklardır.

   

  Yaş 8+

  Şans değil akıl oyunu

   

  Zarına Asla Güvenme!

  Aklınla Meydan Oku

   

  Kolay ve Zor Sorularla Tavla Matematiğini Keşfet!

   

  Pratik Tavla’nın özelliği oyun alanının küçük olması ve etrafını çevreleyen duvarlarının olmamasıdır. Böylece  çocuklar, eğlenceli kitapçıktaki anlatım sayesinde tavlayı bir akıl oyunu olarak görecekler ve sadece düşünmeye odaklanacaklardır.

   

  Kazanımlar

  Kısa ve uzun vadede strateji geliştirme

  Olasılık Hesaplama

  Kendini kontrol edebilme ve dikkatli düşünme

   

  Kutu İçeriği

  Ahşap Oyun Alanı

  30 adet pul

  2 adet zar

  Eğlenceli kitapçık

   

  Tavla, her oyuncunun 15’er pul ile oyuna başladığı 2 kişilik bir masa oyunudur. Pullar, gelen zarlara göre, alandaki “kapı” adı verilen 24 adet üçgen üzerinde hareket eder. Oyunun amacı bütün pulları alandan çıkarıp toplayabilmektir.

  Tavlanın tarihi milattan önce 2500’lü yıllara dayanmaktadır. Mezapotamya’da, oyunun
  ilk formu “Ur’un Kraliyet Oyunu” adıyla geçmektedir ve farklı olarak dört yüzlü zar ile oynanmaktadır. Zamanla, oyun günümüzdeki halini almıştır.

   

  Tavlada kazanma şansınızı arttırmak için gelen zarlara göre değişkenlik gösterse de her zaman bir en iyi strateji vardır. Gelen zara göre de belirli ve hesaplanabilen alternatif oynama seçenekleri vardır.
  Doğru ve dikkatli bir düşünme/hesaplama sürecinden sonra seçenekler arasındaki en iyi oynama şekli bulunabilir.

   

  Çocuklarınızı, kutunun içinden çıkan eğlenceli kitapçıktaki tavla problemleri ve çözümlerini incelemeye teşvik etmeniz çok önemlidir. Böylece bir şans oyunu gibi gözüken geleneksel tasarımlı tavla oyunu, sıradışı basit tasarımı ile çocuklar için bir akıl oyunu haline geliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.