x
Hakkımızda

Neden Karamela?

Karamela Ekibi olarak kendi çocuklarımıza giydireceğimiz kalitede, güvende, sağlıkta ürünleri üretmek ve ithal ettiğimiz markaları da aynı özenle seçerek 2006 yılında başladığımız mağazacılık serüveninde her yıl marka karmamıza yeni markalar katarak ilerlemekteyiz. 1989 yılında kurulan firmamız uzunca yıllar ihracat ile Türkiye’ye değer katarken 2000 yılında Karamela markasını tescil ettirmiş, 2006 yılında ise bu tecrübeyi mağazacılığa taşımaya karar vermiş ve mağazalar açmaya bayiilikler vermeye, corner türü satış noktaları oluşturmaya başlamıştır. O pitii pitiii Karamela Sepetiii terazi lastik jimnastik tekerlemesinden esinlenerek yarattığımız markalarımız Karamela ve O piti piti neşeli ve cıvıl cıvıl çocukları simgeleyen “rengarenk çocuk modası” sloganı ile ortaya çıkmıştır. 

Nasıl Üretiyoruz?

Karamela ve O piti piti markaları Türkiye’de firma ünvanımız olan Kotonteks A.Ş bünyesindeki fabrikamızda Tasarım ve Üretim ekibi ile yürütülmektedir. Kumaşların tedariğinden boyanmasına, kesiminden baskısına, dikimine kadar olan sizlere sunacağımız paketli haline gelene kadar her aşaması büyük bir özen ve emekle yürütülmektedir. Seçilen kumaşlar birçok teste girdikten sonra kullanılır. Aynı şekilde baskı bölümümüzde fitalat içermeyen, formaldehit içermeyen boyalar kullanılmaktadır. Hiçbir şekilde sağlıksız boya içermemektedir; ÖKO-tex belgeli ham maddeler kullanmaktayız, ürettiğimiz ürünler hiçbir şekilde kansorejen madde içermemektedir. İşin özeti üretimimizin her aşaması sevimli miniklerimizin her anını, kullanımda oluşabilecek her türlü aksiliği, çocuklarımızın sağlığını titizlikle düşündüğümüz bir süreç sonucu ortaya çıkmaktadır. Üretim son aşamasında; Kalite Kontrol bölümümüzde ise ürünlerimiz büyük bir özenle kontrol edilmekte ve kusursuz bir şekilde siz müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. 

Ne Üretiyoruz? 

 

Karamela ve O piti piti markalarımızın kapsamı bebek ve çocuk tekstil ürünleridir; iç giyimden abiye kıyafetlere, t-shirtler’den pantolonlara, saç bantlarından tütülere, önlüklerden battaniyelere kadar bünyemizde birçok ürünü çocuklarımız için özgün olarak tasarlamakta ve üretmekteyiz. Tasarım ekibimiz annelerden oluşmakta ve bu sebeple bebeklerin, çocukların oynarken/uyurken/dışarıda yaşayabileceği her türlü durumu düşünerek, ve onların konforunu, sağlığını, güvenini ön planda tutarak tasarladığı, ve hayata geçirdiği tekstil ürünlerini yaratmaktadırlar. Karamela ve O piti piti markalarımız arasında fark ise yaş grubudur. O piti piti 0-2 Yaş arası bebek ürünleri, Karamela ise 2-14 Yaş arası çocuk giyim ürünleri seçenekleri bulabileceğiniz markamızdır. 

 

Nasıl Seçiyoruz? 

 

Kendi üretimimiz haricinde Karamela mağazamızda sunduğumuz diğer markaları ise üretimde gösterdiğimiz özen ile seçmekteyiz. Bizim titizliğimizde, özenimizde, aynı şekilde çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve konforunu ön planda tutan marka ve firmalarla çalışmaktayız. Kendi çocuklarımıza giydirmeyeceğimiz, yedirmeyeceğimiz, kullandırmayacağımız hiçbir ürün Karamela’da satılmamaktadır. Kısacası bir anne ve baba titizliğinde ürün seçerek mağazalarımızda siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Ayrıca Karamela’nın marka seçiminde başka önemli rol oynayan bir unsur ise sizlere her zaman farklı ve standardın dışında, başka noktalarda bulamayacağınız bir marka karması ile hizmet vermektir. 

 

Hangi markalar? 

 

Karamela Mağazacılık bünyesinde ithal ve yerli markalara yer vermektedir. Tekstil Ürünleri kategorimizde ağırlıklı olarak Karamela, O piti piti, Carter’s “Name it” bulunmaktadır. Bebek Aksesuar ve Oda Dekorasyon ürünleri markalarımız arasında; Tuc Tuc, Karamela, Baby Neo bulunmaktadır. Bakım ürünleri kategorisinde ise karşımıza Trukid, Jack N Jill, Mustela, Hipp, Rocs gibi doğal içerikli markalar çıkıyor. Bebek Gereçleri, Pusetler vb ürünler sunduğumuz kategoride ise, Maxi-cosi, Quinny ve Babybjörn markaları bize eşlik etmektedir. Çocuk Aksesuarlarında Karamela markamız saç bantları, tokaları, taçlar, papyonlar sunmakta, yüzme bonesi gibi aksesuarlarda ise yine Karamela markamızda karşımıza çıkmaktadır. Ayakkabılar kıyafetlerimizin altına büyük bir tamamlayıcı ürün kapsamındadır! Ayakkabı markalarımız arasında ise; Superfit, Igor, Buckhead, Vicco, bulunmaktadır. Çocukların iletişim kurdukları ve duygu gelişimlerine büyük katkıda bulunan oyun ve oyuncakları da unutmadık ! Oyuncak kategorimizde ise Lego, Puzzle çeşitleri, oyuncak bebekler, Djeco, BToys, Bruder, Galt, Headu, Janod, Fisher Price, Hasbro, Mattel, Giochi Preziosi, Orchard Toys gibi pek çok eğitici ve popüler oyuncak markalarını da Karamela’da bulmak mümkün. 

 

Pandemi sürecinde diğer mağazalarımızı kapatarak, Ankara Officium Beytepe'de fiziki Karamela mağazamız da satışlarımıza devam etmekteyiz. Herkese, yaşamda adil ve eşit olarak sunulan zaman kavramı günümüz çalışma tempo ve koşullarında git gide daha hızlı geçer ve kıymetli olduğu hepimizin bildiği bir olgu. Buradan hareketle Türkiye’nin her noktasına ulaşmak adına e-ticaret sitemiz 2012 yılından beri 7/24 yılın her günü her saati hizmetinizdedir. Türkiye’nin dürüst, güvenilir, kaliteli, farklı bebek ve çocuk ürünlerini bir arada bulabileceğiniz e-ticaret sitesi olmayı hedefliyoruz. Lütfen bu konudaki öneri, görüş ve isteklerinizi bizimle 0312 267 11 11 no’lu telefonumuzdan, info@karamela.com.tr mail adresimizden, +905336019135 no’lu Whatsapp hattımızdan paylaşmanızı rica ederiz.

Keyifli alışverişler dileriz.

Saygı ve sevgilerimizle,

Karamela Ekibi

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.