Neden Biz?

Neden Karamela?

Karamela Ekibi olarak kendi çocuklarımıza giydireceğimiz kalitede, güvende, sağlıkta ürünleri üretmek ve ithal ettiğimiz markaları da aynı özenle seçerek 2006 yılında başladığımız mağazacılık serüveninde her yıl marka karmamıza yeni markalar katarak ilerlemekteyiz. 1989 yılında kurulan firmamız uzunca yıllar ihracat ile Türkiye’ye değer katarken 2000 yılında Karamela markamızı tescil ettirmiş, 2006 yılında ise bu tecrübeyi mağazacılığa taşımaya karar vermiş ve mağazalar açmaya bayiilikler vermeye, corner türü satış noktaları oluşturmaya başlamıştır. O pitii pitiii Karamela Sepetiii terazi lastik jimnastik tekerlemesinden esinlenerek yarattığımız markalarımız Karamela ve O piti piti neşeli ve cıvıl cıvıl çocukları simgeleyen “rengarenk çocuk modası” sloganı ile ortaya çıkmıştır. 2011 yılından beri ise ispanyol çocuk modası markalarından Tuc Tuc’un Türkiye temsilciğini yapmaktayız.

Nasıl Üretiyoruz?

 

Karamela ve O piti piti markaları Türkiye’de firma ünvanımız olan Kotonteks A.Ş bünyesindeki fabrikamızda Tasarım ve Üretim ekibi ile yürütülmektedir. Kumaşların tedariğinden boyanmasına, kesiminden baskısına, dikimine kadar olan sizlere sunacağımız paketli haline gelene kadar her aşaması büyük bir özen ve emekle yürütülmektedir. Seçilen kumaşlar birçok teste girdikten sonra kullanılır, aynı şekilde baskı bölümümüzde kullanılan boyalar hiçbir şekilde sağlıksız boya içermemektedir; ÖKO-tex belgeli ham maddeler kullanmaktayız, ürettiğimiz ürünlerin hiçbiri hiçbir şekilde kansorejen madde içermemektedir. İşin özeti üretimimizin her aşaması sevimli miniklerimizin her anını, kullanımda oluşabilecek her türlü aksiliği, çocuklarımızın sağlığını düşündüğümüz bir süreç sonucu ortaya çıkmaktadır. Üretim sonucu gelinen son kontrol noktasında; Kalite Kontrol bölümümüzde ise ürünlerimiz büyük bir özenle kontrol edilmekte ve kusursuz ürünler siz müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Ne Üretiyoruz? 

 

Karamela ve O piti piti markalarımızın kapsamı bebek ve çocuk tekstil ürünleridir; iç giyimden abiye kıyafetlere, t-shirtler’den pantolonlara, saç bantlarından tütülere, önlüklerden battaniyelere kadar bünyemizde birçok ürünü çocuklarımız için özgün olarak tasarlamakta ve üretmekteyiz. Tasarım ekibimiz annelerden oluşmakta ve bu sebeple bebeklerin, çocukların oynarken/uyurken/dışarıda yaşayabileceği her türlü durumu düşünerek, ve onların konforunu, sağlığını, güvenini ön planda tutarak tasarladığı, ve hayata geçirdiği tekstil ürünlerini yaratmaktadırlar. Karamela ve O piti piti markalarımız arasında fark ise yaş grubudur. O piti piti 0-2 Yaş arası bebek ürünleri, Karamela ise 2-14 Yaş arası çocuk giyim ürünleri seçenekleri bulabileceğiniz markamızdır.

 

Nasıl Seçiyoruz? 

 

Kendi üretimimiz haricinde Karamela mağazalarında sunduğumuz diğer markaları ise üretimde gösterdiğimiz özen ile seçmekteyiz. Bizim titizliğimizde, özenimizde, aynı şekilde çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve konforunu ön planda tutan marka ve firmalarla çalışmaktayız. Kendi çocuklarımıza giydirmeyeceğimiz, yedirmeyeceğimiz, kullandırmayacağımız hiçbir ürün Karamela’da satılmaz! Kısacası bir anne ve baba titizliğinde ürün seçerek mağazalarımızda siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Ayrıca Karamela’nın marka seçiminde başka önemli rol oynayan bir unsur ise sizlere her zaman farklı ve standardın dışında, başka noktalarda bulamayacağınız bir marka karması ile hizmet vermektir.

 

Hangi markalar? 

 

Karamela Mağazacılık bünyesinde Türkiye temsilcisi olduğu Tuc Tuc başta olmak üzere birçok ithal ve yerli markaya yer vermektedir. İspanyol butik bir marka olan Tuc Tuc’un Türkiye temsilciğini 2011 yılından beri yürütmekteyiz. Tuc Tuc bebek ve çocuk tekstil ürünlerinin yanı sıra farklı Bebek Aksesuar ve Gereçleri de sunmaktadır. Dünyada yaklaşık 47 noktada satılan Tuc Tuc, eğleceli desen ve koleksiyonlara sahip butik bir markadır. Tuc Tuc markası Tayland’da ulaşım için kullanılan triportörlerin çıkardığı “tuk tuk" seslerinden ve çok renkliliğinden esinlenerek yaratılmıştır. 2018 yılında ithal ettiğimiz markalara ispanyol Canada House eklenmiştir. Tekstil Ürünleri kategorimizde ağırlıklı olarak Karamela, O piti piti, Tuc Tuc ve Canada House bulunmaktadır. Bebek Aksesuar ve Oda Dekorasyon ürünleri markalarımız arasında; Tuc Tuc, Karamela, Baby Neo, Aybi Baby bulunmaktadır. Bakım ürünleri kategorisinde ise karşımıza Trukid, Jack N Jill, Unibaby, Druide, Rocs Pitta Patta gibi doğal içerikli markalar çıkıyor. Bebek Gereçleri, Pusetler vb ürünler sunduğumuz kategoride ise Tuc Tuc, Inglesina ve Besafe markaları bize eşlik etmektedir. Çocuk Aksesuarlarında Karamela markamız saç bantları, tokaları, taçlar, papyonlar sunmakta, yüzme bonesi gibi aksesuarlarda ise yine Karamela markamızda karşımıza çıkmaktadır. Ayakkabılar kıyafetlerimizin altına büyük bir tamamlayıcı ürün kapsamındadır! Ayakkabı markalarımız arasında ise; Superfit,New Balance, Tuc Tuc, 4Kidsteps, Primigi, Igor, Attiba bulunmaktadır. İlk adım ayakkabılarına yepyeni bir soluk getiren çoraplı ayakkabı Attipas’lar da mağazalarımızda. Çocukların iletişim kurdukları ve duygu gelişimlerine büyük katkıda bulunan oyun ve oyunakları da unutmadık ! Oyuncak kategorimizde ise Lego, Puzzle çeşitleri, oyuncak bebekler, Djeco, BToys, Tuc Tuc, Fisher Price, Hasbro, Mattel, Giochi Preziosi, Orchard Toys gibi pek çok eğitici ve popüler oyuncak markalarını da Karamela’da bulmak mümkün.

 

Ankara ( Officium Beytepe, Panora AVM, Metromall AVM) ve İstanbul’da ( Trump AVM ) fiziki Karamela mağazalarımız bulunmaktadır. Herkese, yaşamda adil ve eşit olarak sunulan zaman kavramı günümüz çalışma tempo ve koşullarında git gide daha hızlı geçer ve kıymetli olmakta, bu noktadan hareketle Türkiye’nin her noktasına ulaşmak adına e-ticaret sitemiz 2012 yılından beri 7/24 hizmetinizdedir. Türkiye’nin güvenilir, kaliteli, farklı bebek ve çocuk ürünlerini bir arada bulabileceğiniz e-ticaret sitelerinden biri olmayı hedefliyoruz. Öneri, görüş ve isteklerinizi bizimle 444 30 68, veya 0312 267 11 11 no’lu telefonlardan, [email protected] mail adresimizden, +905336019135 no’lu Whatsapp hattımızdan veya sitemizin sağ alt kısmında bulunan “Canlı Destek” hattımızdan ulaşabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. Saygı ve sevgilerimizle, Karamela Ekibi